Vi søker hovedtrener Turn Kvinner

Bergens Turnforening søker hovedtrener for snarlig tiltredelse til konkurransepartiet Turn Kvinner. Det er for tiden 20 jenter i denne konkurransegruppen.

Job advertisement

Bergens Turnforening er en Eliteklubb innen Norsk Turn med ca.1200 medlemmer og har konkurransepartier for TK, TM, Tropp og RG. Vi er lokalisert i fullt utstyrt turnhall på Sletten, 6 km sør for Bergen sentrum.

Bergens Turnforening har ambisjon om å være blant de tre beste klubbene i Norge innen apparatturn. Vi har gymnaster på alle nivåer og konkurrerer regionalt, nasjonalt og internasjonalt. Vi leter etter en person som kan tenke seg å jobbe langsiktig og bidra til å utvikle gruppen og Bergens Turnforening videre for å nå klubbens ambisjoner og målsettinger.

Stillingen er en fulltidsstilling, og utføres hovedsakelig på ettermiddag/kveld. 26 timer/uke er avsatt til instruksjon i hallen. Resterende tid er avsatt til planlegging, administrativt arbeid og konkurranser/samlinger.

Arbeidsoppgaver

 • Utarbeide og gjennomføre langtidsplaner for gruppen i tråd med klubbens målsettinger
 • Trening og individuell utvikling av den enkelte utøver
 • Utvikle og motivere hjelpetrenere/trenere
 • Rekruttering av nye utøvere fra klubbens åpne partier

  Egenskaper/Kvalifikasjoner:

 • Positiv og initiativrik med ønske om å arbeide og lykkes i team
 • Høy faglig turnkompetanse på høyskole/bachelornivå
 • Nødvendige kvalifikasjoner innen sikring og mottak.
 • Strukturert og evne til planlegging
 • Gode lederegenskaper, kommunikasjons- og samarbeidsevner

  Vi tilbyr:

 • En spennende og utfordrende hverdag i en klubb med lange tradisjoner og ambisjoner
 • Fullt utstyrt turnhall
 • Godt støtteapparat med lang erfaring
 • Pensjonsavtale og forsikringsordninger
 • Lønn og tiltredelse etter avtale

   

  For mer informasjon ta kontakt med daglig leder Randi Galtung Døsvig:
  telefon 92050030
  e-post randigd@bergensturn.no