Kretsmesterskap Rytmisk Gymnastikk 2018

Kretsmesterskap i Rytmisk Gymnastikk ble arrangert av Njård RG i Njårdhallen 5.-6. mai 2018.

To dager ble satt av til å gjennomføre Kretsmesterskapet og det skulle iløpet av helgen bli kåret kretsmestere i 24 klasser.  Nytt i år var at det ble kåret en kretsmester i klassen Special Olympics (SO), og Oslo og Akershus ble dermed den første kretsen som tilbyr SO deltagelse i både Kretsserien og Kretsmesterskap. Vi takker Njård RG for en vellykket arrangement og alle gymnastene som deltok. Kathrine Helgesen representert Styret OAGTK med utdeling av Kretsmedaljene.

Følgende gymnaster ble Kretsmester 2018 OAGTK RG:

Special Olympics – Emilie Ziegler Søiland (Stabekk)

Senior Internasjonal Nivå 8 – Eir Helena Bjerkelund Gimse (Asker)

Senior Internasjonal Nivå 7 – Stine Broen (Stabekk)

Senior Duo/Trio – Hærum/Nordahl (Kolbotn)

Junior Internasjonal Nivå 6 – Josephine Nordstad Juul Møller (Asker)

Yngre Junior Internasjonal Nivå 3 – Amalie Hjellestad Kolstad (Asker)

Yngre Junior Internasjonal Nivå 4 – Emilie Hammer (Asker)

Junior Duo/Trio – Josephine Nordstad Juul Møller og Jenny Charlotte Nordstad Juul Møller (Asker)

Rekrutt Internasjonal Nivå 1 – Mathilde Ekrem Richter (Njård)

Rekrutt Internasjonal Nivå 2 – Adele Elise Fjeldstad (Njård)

Senior Nasjonal Klasse Div. B – Alette Nissen (Njård)

Junior Nasjonal klasse Div. A – Mathilde Skaset-Haarr (Asker)

Junior Nasjonal klasse Div. B – Melissa Chapsang (Asker)

Junior Nasjonal klasse Div. C – Viktoria Bakken (Asker)

Junior Nasjonal klasse Div. D – Ida Ringen-Sørensen (Njård)

Nasjonal Klasse Tropp – Hammer Turn (Hammer)

Rekrutt Nasjonal 11 år Div. A – Emilie Sophie Stang Ottesen (Njård)

Rekrutt Nasjonal 11 år Div. B – Caroline Victoria Eriksen (Asker)

Rekrutt Nasjonal 12 år Div. A – Hilvi Bjerkelund (Asker)

Rekrutt Nasjonal 12 år Div. B – Lisa Drevland (Njård)

Rekrutt Tropp Ring – Kolbotn A (Kolbotn)

Rekrutt Tropp Frittstående- Kolbotn A (Kolbotn)

Rekrutt Duo/Trio – Hilvi Bjerkelund og Embla R.Thoresen (Asker)

Rekrutt Tropp RG for Alle – Njård 1 (Njård)

En stor takk til alle dommerne: Brenda Garbin, Kaja Granlien, Hilde Vermedal, Nedelina Nedechelva, Anastasia Orishchenko, Hristina Andersen,  Silje Bogetveit, Tuva Nordbø, Zrinka Galic, Krasimira Vasilieva, Maria Solbakk, Mina Obradovic og Olga Kulagina.